Презентація d&b XSL у Людвігсбурзі

30 листопада 2021 року в MHPArena (Людвігсбург, Німеччина) відбувся офіційний міжнародний запуск та презентація нової лінійки лінійних масивів XSL від одного з провідних виробників професійної акустики – d&b audiotechnik.

XSL стала логічним продовженням SL-серії, до якої вже увійшли великий GSL та середній KSL – масиви. Одна з основних фішок лінійки, окрім традиційно якісного звуку d&b, це широкосмугова спрямованість (кардіоїда) та розширений хедрум на НЧ, який зазвичай характерний для акустики з фронтальними динаміками більшого розміру. Так, наприклад, лінійка KSL (10″) замінила і перевершила 12″ J-series, а компактна XSL (8″) стоїть вище за рангом і більш продуктивна, ніж V-серія на десятках (10″).

На презентації була делегація з України, включаючи провідного звукоінженера офіційного дистриб’ютора, компанії “Лайтек” — Олексія Малайного, відомого звукорежисера Андрія Цистана, а також кількох користувачів продукції бренду, членів d&b club.

Захід традиційно включав теоретичну частину, прослуховування і воркшоп по підвісу систем XSL. Фахівці з усього світу отримали можливість не лише послухати новинку, а й порівняти її з попередніми лінійками, причому не лише попереду, а й позаду. Що не випадково, тому що там відмінності кардіоїдної спрямованості в широкій смузі найбільш відчутні

Було задіяно кілька режимів: пряме почергове порівняння з найближчими V та KSL-серіями, робота в якості аутфілів з KSL-стеком, і в режимі повноцінного стерео з потужною підтримкою SL-сабів. Безусловно, очень ценной была возможность тут же на месте задавать вопросы непосредственным разработчикам системы.

Дякуємо d&b audiotechnik за подібну можливість і такі круті новинки в досить нелегкий час, а також якісно організований захід. Незважаючи на ковидні обмеження, все пройшло гладко та продуктивно!