Новий туровий підсилювач d&b audiotechnik D80

d&b audiotechnik D80

На виставці ISE 2014 компанія d&b audiotechnik представила новий підсилювач потужності, модель D80. Як і попередні підсилювачі d&b, D80 є також контролером, забезпеченим налаштуваннями для будь-якого гучномовця d&b, і дозволяє здійснювати безліч функцій за допомогою нового потужного DSP, включаючи два багатосмугових PEQ на канал, затримку сигналу, а також комплексний захист і моніторинг АС.

На відміну від попередників, D80 – це 4-канальний підсилювач, його блок живлення підтримує активну корекцію фактора потужності (PFC) і роботу від мережі 100/120/200/230 В з частотою 50-60 Гц, що забезпечує стабільно високу потужність навіть при слабкій або непостійній напрузі. Істотно збільшилася потужність каналу посилення (2000 Вт проти 750 Вт у попереднього флагмана D12); і якщо максимальний звуковий тиск кабінету d&b V8 під час роботи від D12 становить 139 дБ, то з новим підсилювачем ця АС здатна розвивати 142 дБ.

d&b audiotechnik D80

Блок затримки сигналів дозволяє встановити значення  до 10 с (= 3440 м) для кожного канала. Мінімальна затримка всього тракту – 0,3 мс. Два 16-смугові еквалайзери також можуть застосовуватися для кожного каналу і забезпечують додаткову параметричну, асиметричну, поличну або режекторну фільтрацію. 96 кГц/27 біт АЦП/24 біт ЦАП.

Функція LoadMatch забезпечує компенсацію електричного опору кабелю залежно від його довжини, без додаткової жили та спеціальних роз’ємів. В результаті досягається найвища точність передачі звуку зі смугою пропускання до 20 кГц, зберігається динамічний і частотний баланс при використанні кабелів довжиною до 70 м. Роз’єм NL8 може використовуватися як єдиний вихідний роз’єм. Як окремі роз’єми на вибір можуть встановлюватися роз’єми NL4 або EP5.

d&b audiotechnik D80

Також з’явилася можливість керування підсилювачами через мережу Ethernet (RJ-45), без додаткових CAN інтерфейсів, як у випадку D6 та D12. І, звичайно, порадує користувачів кольоровий сенсорний TFT-екран, який забезпечує швидку навігацію структурою меню. Більш того, продумана навіть така приємна дрібниця: передня панель і вбудований сенсорний екран D80 злегка розгорнуті вгору для зручності керування підсилювачем, коли він знаходиться нижче за рівень очей. До речі, важить 4-канальний D80 лише в 1,5 рази більше, ніж двоканальний D12.

Справді, масштабними були досерійні випробування моделі: десятки підсилювачів використовувалися у великих турах і на складних концертах прокатними компаніями по всьому світу. Тож можна з упевненістю сказати: підсилювач D80, як і будь-який продукт d&b audiotechnik – це справді досконале рішення.