d&b audiotechnik КSL8

На Prolight + Sound 2018 один із лідерів ринку професійної акустики — компанія d&b audiotechnik, здійснила масштабний прорив, анонсувавши інноваційну SL-серію. Лінійка міцно увійшла до перших рядків більшості райдерів зірок світового рівня.

До виходу SL, найбільший модуль був у J-series побудованої на 12″ вуферах. Лінійний масив GSL – отримав схему LF 2х14 “+ Mid 10” + HF 3×1.4 “+ бічні (сardio) 2×10”, ставши першою такою великоформатною системою бренду, причому кардіоїдною в широкій смузі.

Типова ситуація — коли позаду сцени ми намагаємося почути, що зараз звучить, але корисна звукова інформація маскується НЧ-гулом, а музикантам на сцені дискомфортно через паразитне звукове тло. І не лише сабвуферного – із цим навчилися успішно боротися набагато раніше. Тиловий НЧ/СЧ фон топів також може бути досить настирливим, заважаючим і неприємним. SL вирішує цю проблему. Позаду масиву немає цього громіздкого гулу, який ми звикли і вже підсвідомо готові чути.

KSL-Series

d&b audiotechnik КSL-series
Абсолютно логічним рішенням було перенести всі інновації і до молодшої серії, таким чином з’явилася родинна лінійка. d&b audiotechnik КSL, яка поступово замінила досі цілком актуальну, але дещо поступається їй J. Що цікаво, основа гучномовця KSL – два 10 “драйвера, але за своїми звуковими характеристиками він перевершує J, особливо в плані хедруму в мідбасової області. Ну і відповідно за габаритами компактніша і вага менша, хоч і незначно. До речі, KSL удостоєний RED Dot Awards за дизайн!

Будучи цілісним сімейством “однієї крові”, KSL і GSL можуть працювати як незалежно так і як чудові компаньйони, коли KSL виступає як аутфіли і затримки, пропонуючи ідеальну відповідність з точки зору тонального балансу, запасу потужності, покриття, проектування та інфраструктури розгортання.

d&b audiotechnik КSL12

Гучномовціd&b KSL8 іKSL12 мають дисперсію відповідно 80 і 120. Геометрія розташування двох фронтальних 10-дюймових вуферів та двох бічних 8-дюймових динаміків об’єднує їх у систему, яка використовує кардіоїдну технологію складання, створюючи точну широкосмугову спрямованість у бік аудиторії із значно збільшеним запасом у низькочастотному діапазоні. Ця НЧ-“добавка” і отримуваний headroom настільки ефективні, що у багатьох випадках відпадає необхідність у сабвуферах, розміщених позаду чи поруч із основним підвісом для НЧ-підтримки.

Середньочастотний діапазон відпрацьовується рупором із 8-дюймовим драйвером. А два інноваційні, спеціально розроблені ВЧ-драйвери з 3″ звуковою котушкою, навантажені на хвилевід, забезпечують високу частотну роздільну здатність і максимальний тиск. Система забезпечує діапазон частот 54 Гц – 18 кГц при max SPL=145 дБ,

d&b audiotechnik КSLi-series white

Для фіксованих інсталяцій, щоб перенести у великі зали всю міць та переваги революційної турової лінійки з відповідною оптимізацією, створено окрему лінійку KSLi. В ній відсутні елементи, які потрібні для частого транспортування та мобільного використання системи, за рахунок цього вона доступніша за ціною та простіше за механічним дизайном.

Кожен гучномовець серії КSL посилюється в 2-смуговому активному режимі (2 канали посилення) з використанням добре вже знайомих підсилювачів d&b D80 чи новинки – D40. У разі фіксованих інсталяцій більше підійде підсилювач 40D. Якщо не потрібно використовувати ArrayProcessing, то для менших майданчиків модулі можна паралелити, тобто два топи можуть керуватись однією парою каналів підсилювача D80.

d&b audiotechnik КSL-SUB

Спочатку з KSL-серією пропонувалося використовувати лише універсальні кардіо-сабвуфери SL-SUB іSL-GSUB, з динаміками 3 x 21″, які забезпечують максимальний звуковий тиск 144 дБ та нижній кордон 30 Гц. Але пізніше до лінійки було додано KSL-SUB, який побудований на цятках, набагато компактніший і дозволяє використовувати його в підвісі з KSL-топами, так як має ідентичну ширину.

Безумовно, сабвуфер також кардіоїдний, в інфра-режимі може працювати від 33 Гц, забезпечуючи максимальний звуковий тиск 139 дБ. Сабвуфер також вимагає 2 канали посилення, але на відміну від топів, йому підходить тільки підсилювач D80або 40Dв інсталяційному варіанті.

d&b audiotechnik SL-Series family

Лінійка SL є завершеним рішенням, яке містить все необхідне для роботи, підвісу, транспортування, підключення, посилення, багатий вибір аксесуарів та інструментів. Підвіс і транспортування системи були оптимізовані і включають рішення для будь-якого випадку. Лазерний інклінометр d&b ArraySight, що встановлюється безпосередньо на корпус, містить датчики температури і вологості, ця інформація передається в програмне забезпечення дистанційного керування R1 через OCA/AES70.

d&b audiotechnik КSL-series Cart

Призначені для зручного розміщення у вантажівках та транспортних контейнерах стандартної ширини, Touring carts вміщують чотири KSL-TOP. Рама підвісу може залишатися прикріпленою до масиву, дозволяючи піднімати колонки безпосередньо з візка. Візок також доступний для трьох SL-SUB або SL-GSUB. Є картонні прокладки для захисту систем під час транспортування.